Detoks Nedir? Detoks İle Zayıflama

0
96
Okuma

Detoks, vücuda farklı yollarla giren ve vücuttan atılmayı bekleyen toksinlerden kurtulma yöntemidir.

Detoks Diyeti

Detoks diyeti ise, vücudu temizleyerek arındırmaktır. Öncelikle vücuttaki toksinlerin atılması sağlanmalıdır. Bu süre zarfında belli yiyecekler tüketilmemelidir. Bunlar; süt, peynir, yoğurt, et, balık ve tahıl ürünleridir. Sayılan besinlerin haricindeki şeyleri tüketebilirsiniz.

Bu diyeti sürekli yapamazsınız. Belli zamanlarda yapmanız arada bir ara verip yapmamanız tavsiye edilir.

Detoks diyeti, sindirim sisteminizin daha aktif çalışmasını sağlar. Vücudu genleştirir. Kilo vermenizde, ödem atmanızda fayda sağlar. Hızla yağ yaktırır. Zaten kiloyu kaslarınızdan değil de yağlarınızdan vermelisiniz.

  • Sabah uyandığınızda ılık su içine yarım limonu sıkıp için.
  • Kahvaltı: Şekersiz süt, tahıl, kuru incir
  • Ara Öğün: Nane çayı için.
  • Öğlen: Izgara veya balık yiyebilirsiniz. Diğer günlerde sebze yemeğiyle bu menüyü değiştirebilirsiniz. Yanına light yoğurt veya cacık alabilirsiniz.
  • Ara Öğün: Adaçayı( içine bir iki damla limon sıkabilirsiniz ).
  • Akşam: Yeşil fasülye, bulgur pilavı, çoban salata
  • Gece: Limonlu ılık su içiniz.

Ayrıca yaz aylarında geceden kendinize detoks suları hazırlayabilirsiniz. Bu su sizin göbeğinizi eritmede de faydalı olacak, aynı zamanda ödem attıracaktır.

Detoks Suyu

1 litre suya yarım elmayı kabuklarıyla birlikte küçük dilimler halinde doğrayın, yarım limonu da aynı şekilde doğrayıp şişeye atın, içine bir tutam nane koyun, limonun diğer yarısını şişenin içine sıkın, daha sonra su doldurup biraz çalkalayın, ağzını kapatıp bir gece buzdolabında bekletmeniz yeterli olacaktır. Eğer detoks suyunu, gün içinde yapıyorsanız 3 – 4 saat buzdolabında bekletmeniz yeterli. Her gün aynı suyu yapacaksınız diye bir kural yok. Elma yerine, çilek, portakal veya istediğiniz bir meyveyi koyup karışımdaki diğer malzemeleri aynı şekilde eklediğinizde de her gün farklı bir tat alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here