Doğal Yollarla Cilt Nasıl Beyazlatılır

0
40
Okuma
Doğal Yollarla Cilt Nasıl Beyazlatılır
Doğal Yollarla Cilt Nasıl Beyazlatılır

Doğal Yollarla Cilt Nasıl Beyazlatılır

Doğal Yollardan Cilt Beyazlatma, Meyan Kökü Özü Maskesi, Cilt Beyazlatıcı Pirinç Tozu Maskesi, Pirinç Unu İle Cilt Beyazlatma.

Cildiniz dış dünyaya karşı hem kalkanınız hem de duruşunuzun göstergesidir. Cildiniz rengini, melanosit adı verilen cilt hücrelerinde üretilen melanin pigmentinden almaktadır. Çeşitli dış etkiler sebebi ile bu renk zaman içerisinde değişime uğrayabilir. Kimyasal içeren kozmetikler, stres, çevre kirliliği, kuru cilt ve güneş cilt renginin koyulaşmasındaki en büyük etkenlerdir. Eğer cilt renginizin koyuluğu genetik faktörlere değil, dış etkenlere bağlı ise hazırlayacağınız kürler ile doğal yollardan cilt beyazlatma sorusunun cevabını almış bulunuyorsunuz.

Pirinç Unu İle Cilt Beyazlatma

Özellikle uzak doğulu kadınların çok uzun yıllar boyunca tercih ettiği bu yöntem ile ten renginizi açmanız mümkün olacaktır. Sadece uzak doğulu kadınların değil, modern tıbbın da onayladığı bu yöntem ile cilt beyazlatma, nemlendirme ve kırışık karşıtlığı oluşturma mümkün hale geliyor.

Cilt Beyazlatıcı Pirinç Tozu Maskesi

Malzemeler:

  • 1 bardak ya da yarım bardak pirinç
  • Mümkünse süt ya da yoksa ılık su

Doğal Yollardan Cilt Beyazlatma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öncelikle pirinci toz haline getirin. Macun kıvamına gelene kadar süt ya da ılık su ekleyin. Hazırladığınız karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Hazırladığınız bu karışımı haftada 3 kez tekrar edebilirsiniz.

Meyan Kökü Özü İle Ten Rengi Açma

Asya medeniyetleri tarafından cilt hastalıkları ve egzamada kullanılan meyan kökü aynı zamanda ten rengini açma özelliğine de sahip bir bitkidir. Özellikle güneş yanıklarına bağlı cilt kararmalarında oldukça etkili olan meyan kökü, cilt renginin dengelenmesinde etkin bir rol oynar.

Aktardan alabileceğiniz meyan kökünü kaynatarak bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda piyasada satılan ve çok daha etkili olan meyan kökü özünü tercih edebilirsiniz.

Birkaç damla meyan kökü özünü gece yatmadan önce bir pamuk ile cildinize yayın. Sabaha kadar cildinizde bırakarak uyandığınızda ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Doğal Yollardan Cilt Beyazlatma

Meyan Kökü Özü Maskesi

Malzemeler:

  • Birkaç damla meyan kökü özü
  • 1 adet küçük boy salatalık
  • 1 adet taze sıkılmış limonun suyu
  • 1 yemek kaşığı domates suyu
  • 1 yemek kaşığı sandal ağacı püresi

Bir blender yardımı ile salatalığı ezin. Ezdiğin ve püreleşen salatalığın için meyan kök özünü ekleyin. Ardından diğer malzemeleri de ekleyerek karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza elde ettiğiniz karışımı uygulayın. 25 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu karışımı haftada 2 kez rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bal İle Ten Rengi Açma

Özellikle kuruluğa bağlı oluşan ten rengi kararmalarında oldukça doğal bir yol olan bal, güçlü nemlendirici özelliği sayesinde de cildi nemlendirerek kurumasına engel olacaktır.

  • Yüzünüze doğal balı sürerek 5 dakika kadar bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın. Ölü ciltlerin de atılmasında faydalı olan bal ile cildinizin nem dengesinin korunduğunu ve cildinizin parladığını göreceksiniz.
  • Balın etkisini arttırmak için içine bir çay kaşığı limon ekleyebilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu karışımı gün aşırı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here