Gece Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gece Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kadınların gece davetlerinde dikkat ettikleri belki de en önemli şey gece elbiseleri. Gece elbisesi seçimlerinize ve elbisenizi tamamlamanıza yardımcı olacak kombini sağlamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu noktaları sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.

Gece davetlerinizde istediğiniz şıklığı yakalamak içi dikkat etmeniz gereken tepeden tırnağa bir uyum içinde olmanız gerektiği.

Gece Elbisesi Seçerken Deneyin

Son zamanlarda internet üzerinden yapılan online alışverişin artması ile moda ve kıyafet üreticileri de bu durumdan payına düşeni fazlasıyla aldı. Online ortamlardan üzerinden kıyafetten ayakkabıya kadar pek çok giyim ürününü mağazaya erek kalmadan satın alabilmekteyiz. Bu bir bakıma iyi bir bakıma ise kötü.

Zamandan ve maddiyattan tasarruf adına online platformlardan giyim alışverişi yapmak oldukça faydalı. Bu tür platformlarda ürünler mağaza ve raf fiyatlarından biraz daha uygun olabilmekte. Ayrıca alışveriş için yeterli vakti olmayanlar içinse sıkça tercih edilen bir süreç online alışveriş.

Lakin burada dikkat edilmesi gereken özellikle gece elbiselerini satın alırken ürünün gösterildiği gibi olup olmaması. Ya da çoğu ürün üzerinizde mankenin üzerinde duruğu gibi durmamakta. Bu yüzden gece elbiselerinde yapmanız gereken şey elbiseyi muhakkak üzerinizde denemiş olmanız.

Doğru Tercihte Bulunun

Her kıyafette olduğu gibi gece elbiselerini seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus vücut tipiniz. Vücudunuzu, size neyin yakışıp yakışmayacağını bilmeniz büyük bir önem arz etmekte.

Vücut tipinize uygun olmayacağını düşündüğünüz elbiselerden ziyade size en uygun modelleri tercih edin. Vücudunuz ile barışık olmanızı dış görünüşünüze de yansıtın.

İlla moda diye vücut tipinize uygun olmayan modelleri giymekten kaçının. Şık bir görünümün sadece son moda trendler ile sağlanmayacağını unutmayın.

Doğru Renk, Doğru Kumaş Ve Doğru Saç

Gece elbiseleri dediğimizde çoğumuzun aklına şifon ve tül kumaşlar gelmekte. İşin özünde bu iki kumaş türü de gece elbiselerine şıklığın yanı sıra ayrı bir hava katmakta.

Tül ve şifon zarafeti temsil ettiğinden genellikle bu tarz kumaşa sahip elbise modellerini tamamlamak adına saç modeli olarak sık topuz tercih edilse de siz bir farklılık yapıp dağınık topuz ya da salık bir saç tercih edebilirsiniz. Eğer saçınızı salık kullanmayı tercih edecekseniz elbise renginizi tamamlayan bir saç bandı da tercih edebilirsiniz.

Gece elbiselerinde renk seçiminin önemli olmadığına dair söylentiler tamamen yanlış. Belki de renk konusunda diğer kıyafetlerinize gösterdiğiniz özenin biraz daha fazlasını göstermeniz gerekiyor gece elbiselerinde. Bizim ize tavsiyemiz ise renk konusunda kararsızsanız kırmızıyı tercih etmeniz. Kırmızı gece elbiselerinin adeta kraliçesi!

Elbise Ve Makyaj Uyumu

Saç gibi makyajda sizi kıyafetleriniz ile bir uyum haline getirerek tüm dikkatleri üzerinize toplayacaktır. Çoğu gece elbisesinin aksesuar ve saçtan ziyade makyajlar tamamlayıcısı görevini üstlenmekte.

Makyaj konusunda düşülen en büyük hata gece elbisesinde tercih edilen renk ile aynı tonlarda makyajın tercih edilmesi. Örneğin elbiseniz mavi tonlarında ise makyajınızı da yine mavi tonlarında yapmanız sizi tek düze gösterecektir. Bunun yerine makyajınızda elbisenize kontrast renkler tercih etmeniz sizi daha şık bir görünüme kavuşturacaktır. Yine makyajınızı yaparken elbise rengi gibi dikkat etmeniz gereken bir diğer husus göz ve saç renginizdir. Saç ve göz renginize uygun bir makyaj ile gecenin parlayan yıldızı olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.