Gömlek Elbise Giymenin 5 Püf Noktası

Gömlek Elbise Giymenin 5 Püf Noktası

2017 yılının en trend ürünlerinden biri olan gömlek elbiseler, hem rahat kullanılışları hem de tarz oluşları sebebi ile artık hemen herkes tarafından tercih edilmeye başlandılar. Vücut tipiniz nasıl olursa olsun rahatlıkla giyebileceğiniz gömlek elbiseler, özellikle sıcak yaz günlerinde bunalmamak için de kurtarıcı bir niteliğe sahip. Şehir hayatında sokak modasını takip edenlerin artık görmeye aşina oldukları gömlek elbiseler, seçilen ayakkabı modeline ve vücut tipine göre farklılık gösteriyor. Gömlek elbise modasına uymak için alışverişe çıkmak üzereyseniz belki de önce doğru gömlek elbise modelini seçeceğinizden emin olmalısınız.

Gömlek Elbise İle Büyük Kemerler Kullanabilirsiniz

Gömlek elbiseleri hem çok daha şık bir forma sokmak hem de sizi kilolu göstermemesini sağlamak adına yapabileceğiniz ilk şey gömlek elbisenizi bir kemer ile kullanmak olabilir. 80’lerin moda anlayışın geri döndüğü 2017 yazında her iki odayı da üzerinizde taşımak isterseniz yapmanız gereken tek şey gömlek elbisenizi giyeceğiniz sandalet ile uyumlu büyük bir kemer ile kombin etmek olmalı.

Geniş Bir Omzunuz Varsa Daha Da Geniş Görünmemek Önemli

Kadınların vücut tipleri birbirlerinden farklılık göstermekte ve bu farklılık moda olan ürünlerin her kadın tarafından tercih edilmesini zorlaştırmakta. Zayıf bir kadının giyebileceği kıyafetler ile balık etine sahip bir kadının giyebileceği kıyafetler nasıl farklı olmalıysa, omuz ya da basen bölgesi geniş olan kadınlar için de aynı ürünlerin farklı stilleri ön plana çıkıyor. Böylece giydiğiniz kıyafetlerde olduğunuzdan çok daha geniş görmenin önüne geçmiş oluyorsunuz. Eğer geniş omuzlara sahipseniz düz inen gömlek elbiseler sizi olduğundan çok daha kilolu gösterecektir. Bunu önlemek için beli sıkı bir gömlek elbise modeli tercih etmeniz çok daha uygun olacaktır.

Basenleriniz Varsa Alt Tarafı Bol Modeller Tercih Etmelisiniz

Türk kadınının en büyük sorunsalı olan geniş kalçalar gömlek elbise kullanımında da sorun yaratmaya devam ediyor. Üst bölgeniz ideal ölçülerde ise bu bölgeleri saran fakat alt tarafa doğru bollaşan gömlek elbiseler sizin normalden çok daha kilolu görünmenizin önüne geçecektir. Üst tarafın inceliğini vurgulayan ve alt kısmı daha bol olan modeller seçerek vücut duruşunuzu dengeleyebilirsiniz. Alt tarafı cepli ve kısa modellerden ise mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

Karın Bölgenizde Fazlalıklar Varsa

Karın bölgenizdeki fazlalıkları kapatmak için giyeceğiniz bol gömlek elbiseler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Bunun yerine zarif bir kemere sahip olan gömlek elbise modellerini tercih ederek vücut tipinize uygun olarak giyinmiş olacaksınız.

Renk Tercihi Önemli

Gömlek elbiseleriniz modeli kadar rengi de görünüşünüzü etkilemesi açısından önemli. Eğer fazla kilonuz varsa açık renk gömlek elbiseler yerine daha koyu tonları tercih etmeniz yerinde bir seçim olacaktır. Böylece fazlalıklarınızın göze batmasını engellemiş olacaksınız. Olduğunuzdan çok daha zayıf ve tarz görünmeniz bu kurallara uyduğunuz takdirde hiç de zor olmayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.