Karşı Cins İle Yakın Arkadaş Olunur Mu?

0
9
Okuma
Karşı Cins İle Yakın Arkadaş Olunur Mu?
Karşı Cins İle Yakın Arkadaş Olunur Mu?

Karşı Cins İle Yakın Arkadaş Olunur Mu?

Karşı Cins İle Yakın Arkadaş Olunur Mu? Erkek Ne Söyler Kadın Ne Anlar? Biz Birbirimizi Dost Olarak Seviyoruz. Siz Sevgili Olsanız Ya!

“When Harry Met Sally” gibi romantik komedi türündeki filmlere bakıldığında akıllara hep aynı soru geliyor; gerçekten de karşı cins ile yakın arkadaş olabilir miyiz? Wisconsin Üniversitesi’ndeki araştırmacılar da bunun üzerine “karşı cins ile arkadaşlık” konusunu inceledi ve sonunda ilginç sonuçlar ile karşılaştı. Bunun için 88 çift ayrı ayrı olacak şekilde odalara alındı ve arkadaşlarına karşı romantik bir şeyler hissedip hissetmedikleri soruldu. Bunun sonucunda kadınların cevabı olumsuz yönde ilerlerken erkekler de sonuç oldukça farklı. Erkeklerin büyük bir çoğunluğu odadaki arkadaşını çekici bulduğunu ve karşı taraftan bir yeşil ışık gelmesi ile birlikte açılacağını belirtti.  Kısacası kadınların büyük bir çoğunluğu erkekleri arkadaş olarak görebilirken erkeklerde bu durum pek mümkün görünmüyor. Kadınları ve erkekleri ikilemde bırakan bu sorunun cevabını kesin bir şekilde veremesek de yakın arkadaşlığa sahip iki cinsin karşılaştıkları durumlar hakkında yorum yapabiliriz.

Erkek Ne Söyler Kadın Ne Anlar?

Biz Birbirimizi Dost Olarak Seviyoruz

Eğer yakın arkadaşlığınız ileri seviyelere geliyorsa ilişkinizin tam olarak ne olduğunu açıkça dile getirmenin zamanı geldi demektir. Birbirinize olan hisleriniz gerçekten dostça mı, yoksa birbirinizi çekici bulmaya başladınız mı? Bu sorunun cevabı ilişkinizin gidişatı için büyük önem taşır. Önceden de belirttiğimiz gibi erkekler kadınlardan farklı olarak ilişki içerisinde ilgi besleyebilir ve bu süreçte karşı tarafı da kendi gibi düşünür. Bu sebep ile ilişkinizin tam olarak ne olduğunu belirtmenizde fayda var.

Karşı Cins

O Kız Sana Göre Değil Ya…

Arada duygusal bir bağ olsun ya da olmasın, hiçbir yakın arkadaş birbirlerinin duygusal İlişkilerinden haz etmez. Bu durumda iki alternatif vardır. Birincisi, yakın arkadaşının ona eskisi kadar değer vermeme veya zaman ayıramama endişesidir ve bunun birbirlerinin mutluluğuna engel olmayı istemek ile yakından uzaktan hiçbir alakası yoktur. Aksine her yakın arkadaş ki bu gerçek bir yakın arkadaş ise birbirlerinin mutlu olmalarından oldukça keyif alırlar. Sorun tam anlamı ile yerlerini kaptırma korkusudur. İkinci alternatif ise tam olarak kadın erkek yakın arkadaş olamaz iddiasını doğrular niteliktedir. Yakın arkadaş olarak tanımladığınız kişiye duygusal bağlamda bir şeyler hissediyor ve bu sebep ile onu kıskanıyorsunuzdur ki o zaman işler tamamıyla değişir. Bu durumda ya duygularınızı bastırmanız gerekecek ya da bir an önce açılıp üçüncü tarafı uzaklaştırmanız gerekecektir.

Ya Sevgili Olduktan Sonra Ayrılırsak?

Çoğu karşı cins yakın arkadaşlığın bir ilişkiye dönememe sebebi budur. Birlikte iken geçirdiğiniz zamanların bu şekilde bitmesinden korkarsınız. Daha da kötüsü ilişkinizin bitmesi ile birlikte bir daha görüşememe ihtimalinizin bulunmasıdır. Bunlara ek olarak ortak arkadaşlarınız da tehlike arz eder. Anlaşamaz da ayrılırsanız bu durumdan en hasarlı çıkan taraf ortak arkadaşlarınız olur. Tabii yalnız kalma ihtimalinizi de atlamamak gerek. Buradaki çizgi oldukça incedir. Ya ihtimalleri göze alarak risk alacaksınızdır ya da uzun süreli düşünerek hiç başlamadan kendi içinde bitireceksinizdir.

Karşı Cins

Siz Sevgili Olsanız Ya!

Üçüncü kişiler arkadaşlığınız üzerine sizden daha çok kafa yorar. Genelde konuşmalar “Ya siz ne kadar çok yakışıyorsunuz, sevgili olsanız ya!” şekildedir. Burada ki sessizlik ise hiç hayra alamet değildir. Ancak bu ihtimali düşünmek de ayıp bir şey değildir. Unutmayın ki en sağlıklı ilişkiler arkadaşlıklar ile başlar. Ömrünüzü birlikte geçireceğiniz kişi ile yakın arkadaş olabiliyorsanız ne mutlu size!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here