Yeni Mevsimin Yeni Renkleri

Yeni Mevsimin Yeni Renkleri

Sonbahar hüzün mevsimidir ama bu sezon bence renk mevsimi. İddialı renkler kombinlerimizde stilimizin sınırlarını zorlayacaklar. Bayıldığım ve gerçekten kullanımı zor olan lacivert ile siyahın kullanımı gibi sürpriz renk kombinlerine hazırlıklı olun.

Bu Renkler Bu Sezon Büyülecek

1-Gümüş, ve altın rengin kullanımı oldukça genişlemişti daha da artacak. Kabanlar,şallar teknolojik , inivatif kumaşlara bütünleşerek adeta bize uzay çağını yaşatacaklar. Chanelin Paris Grand Palais’deki defilesinde sunduğu koleksiyon adeta uzay çağının modaya en iddialı yansımasıydı .

2-İngilizlerin efsane tasarımcılarından Richard Nicoll’e adanmış mavi tonu bu sezon çok gözde.2016 yılında 39 yaşında vefat eden ve bence klasikle moderni en iyi harmanlayan tasarımcılardan olan Nicoll anısına onun adıyla tanımlanan yeni renk , kataloglarda yerini aldı bile. Özellikle Emilia Wickstead ın Londra moda haftasında ki defilesi bu rengin hakimiyeti altındaydı. Bu rengi lacivert, bej, deve tüyü ve altın tonlarıyla çok güzel kombinleyebileceğinizi aklınızda tutun.

3-Color blocking yani renklerin desenlerin birbiriyle karıştırma trendi 5 yıl önce hayatımıza girmişti geçen yaz gözümüz çokca alıştı ve bu kışta bu trend artarak devam ediyor. Bu trendle birlikte çanta ayakkabı renk ortaklığı kuralı çöpe gittiği gibi birbirini zorlayacak renk uyumlarını doğru tonlarla dengeleyerek yakalamak işin stilini oluşturuyor . Özellikle neon renklerde iddianızı ortaya koymanız mümkün. En az 2 yada 3 zıt rengin ustaca kombinlenmesi ve hatta 3 farklı desenle zenginleştirilmesi trendin tanımı ancak gerçekten stil sahibi kadınların uygulayacağı bir ustalık mertebesi. Sevdiğim renk paletlerine Örnek vermek istiyorum . Fuşya- nar çiceği, mor –bebek mavisi, Koyu yeşil-neon yeşil ve fuşya, kahverengi-mavi-altın .

Color Blocking ile ilgili bir kaç ipucumu da sizinle paylaşmak isterim. –iddialı renkleri kullanmak istiyor ancak girdiğiniz ortama göre abartılı olacağını düşünüyorsanız nötürlemek için siyah yada Beyaz ile kombinleyebilirsiniz.Renkler uyumsuz gibi dursa da işin sırrı doğru tonu yakalamak. O yüzden ana rengin tonlarına göre kombininizi kurgulayın.Olivia Palermo’nun koleksiyolarını incelemenizi öneririm. En usta tasarımcılardan biri bu konuda.

4-Her sezonun gözdesi , klasik şıklığın en güçlü trendi ve benim vazgeçilmezim ton sür tondan bahsetmeden geçemeyeceğim. Aynı renklerin farklı tonlarını veya aynı rengin farklı cins kumaşlarla kombinlenmesine ‘ton sür ton’ denir.

Özellikle kısa boyluların tercih edebileceğini belirtmek isterim çünkü boyu uzun gösterir bu tarz kombinler. Tek rengin farklı tonları hele modeled tipinize uygunda şıklığın göstergesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.